BLOG

Menej je niekedy viac!

Toto motto je mnohokrát alfou a omegou v živote, práci, vzťahoch. Niektoré veci jednoducho netreba preháňať. Ak patríte k milovníkom kávy, možno však s touto vetou nesúhlasíte – najmä čo sa týka samotnej konzumácie tohto úžasného nápoja. Avšak stále si myslím, že táto múdrosť platí aj v kávovom odvetví. Ako to myslím? No posúďte sami!

Celý svet je príliš skomercializovaný, a to platí aj na trhu s kávou. Reklamy nám neustále ponúkajú najrôznejšie značky tohto zázračného moku, ich kvalita je však relatívnym pojmom. To, že je konkrétnu značku vidieť v televízií, na bilboardoch či v časopisoch nie je zárukou toho, že ide o naozaj chutnú a jedinečnú kávu. Často treba hľadať oveľa viac do hĺbky – a že to rozhodne stojí za to!

Práve tu platí motto, ktoré som spomenul na začiatku – a za tým si stojím. Marketing a drahé reklamné kampane nie sú zárukou toho, že so značkou budete spokojný. Existujú značky, ktoré nepotrebujú svoje meno vnucovať ostatným, no naozajstní labužníci a odborníci v konzumácií kávy ich nájdu a ocenia. Posúďte sami – rozhodne by ste si zvolili kávu, ktorej proces výroby je pod detailným dohľadom ľudí, ktorí svoju prácu milujú, ako kávu z veľkovýroby. Rodinné pražiarne s niekoľko desaťročnými, na až storočnými tradíciami berú pestovanie a výrobu kávy naozaj veľmi vážne. Takáto káva je nielen kvalitnejšia a chutnejšia, má aj akúsi pridanú atmosféru, ktorou sa komerční výrobcovia pochváliť nemôžu. A práve malé pražiarne často bývajú tými, ktoré kritici hodnotia najkladnejšie.

Ak patríte k milovníkom kávy vyskúšajte caffé Martella

Späť do obchodu